WHC/Hercules is bezig aan een veelbelovende start in de Super Handball League . Na het kampioenschap van de eredivisie was het afwachten of het team van coach Wesley Hage die grote stap zou kunnen waarmaken. Met zes punten is er geen twijfel meer dat WHC/Hercules een aanwinst is voor de SHL. Daar deed de 29-44 nederlaag tegen topclub Volendam niets aan af.
Alom worden de spelers van WHC/Hercules geroemd om hun snelle en technisch vaardige spel. Veel topploegen hebben ze het al flink lastig gemaakt, zelfs tegenstanders die al jaren in de hoogste League uitkomen. Die prestaties zijn niet uit de lucht komen vallen.
Coach Wesley Hage is jaren geleden al begonnen met een plan om zijn club naar de top te stuwen. “Wij zijn nog steeds bezig om dat project te finetunen. Daar is tijd voor nodig, maar we zijn zichtbaar op de goede weg.”
De ambitieuze Hage kan beschikken over spelers die enorm leergierig zijn en vooral ook over veel talent beschikken. “Dat is fijn werken”, bevestigt hij. “Die gasten vragen het maximale van zichzelf én van elkaar. Die instelling levert de nodige resultaten op en dat maakt me trots.”
Het team bestaat uit spelers die niet alleen getalenteerd zijn, maar elkaar óók perfect aanvullen. “Wij hebben niet twaalf dezelfde types”, bevestigt Hage. “Iedere speler heeft zo zijn eigen vaardigheden en stelt die ook in dienst van het team. Die instelling zorgt ervoor dat de onderlinge samenwerking heel goed is. Vooral in aanvallend opzicht kunnen die gasten elkaar moeiteloos vinden in de combinaties. Er zit nog veel rek in dit team”, heeft Hage gemerkt. “De reden ook, dat ik geen dag met tegenzin naar de club ga. Het is heerlijk om voortdurend met ze aan de slag te gaan.”
Competitiegenoot Hellas, dat vorige week tegen Houten de eerste zege boekte, ging in eigen huis met 24-35 onderuit tegen koploper Bocholt.
Peter Lotman

