E&O KRIJGT GEEN VAT OP DE STERKE VERDEDIGING VAN DE HAGENAARS

De grote vraag voorafgaande aan het eredivisieduel tussen WHC/Hercules en E&O/Hurry-Up was of de Hagenaars de tik van vorige week tegen Hellas hadden verwerkt. Ze waren uit op eerherstel, liet aanvoerder Koen Houdijk optekenen. Die revanche kwam er optimaal met de knappe 28-22 overwinning. Met verdediger Mitch Giezeman en keeper Ole van Grieken in een hoofdrol.

De grote verdienste van het team van coach Wesley Hage was dat er dit keer wél met veel energie, strijdlust en venijn de tegenstander tegemoet werd getreden. Bovendien was de tactiek met de 5:1 dekking goed uitgedacht. Vooral verdedigend stond het namelijk als een huis. Het middenblok met de uitblinkende Mitch Giezeman, Marijn van de Ree, Stan Zwinkels en afwisselend Kjeld Meijnen gaf de cirkelloper en de schutters van de Emmenaren geen centimeter ruimte.

En omdat ook de aanval op volle toeren draaide, was er vooral in de tweede helft geen houden aan tegen de ontketende Haagse formatie. Het jeugdig talent Daan van Vliet (17) was uitstekend op dreef met zijn schoten vanaf de rechteropbouw en het aanspelen van de cirkelloper. Ook was hij alert bij het raak schieten in het lege E&O-doel én was de Jong Oranje international opvallend actief als stoorzender voor de verdediging. Spijtig voor hemzelf en de ploeg was dat hij tien minuten na de rust naar de kant moest met een enkelblessure. Hij had inmiddels al zeven keer gescoord, maar kwam niet meer terug binnen de lijnen.

FRAAIE REDDINGEN

In de laatste vijf minuten voor de rust bracht de thuisclub via Van Vliet (sprongschot), Jonah Baak (fraai aangespeeld aan de cirkel door Van Vliet) en aanjager Koen Houdijk de stand van 10-10 op 13-10 bij het wisselen.

Inmiddels had Ole van Grieken de plaats tussen de palen overgenomen van Lars Hemmes. Van Grieken verrichtte direct een serie reddingen en groeide vervolgens uit tot één van de uitblinkers.

WHC/Hercules kwam vervolgens met zó veel strijdlust uit de kleedkamer dat het, met een speler op de strafbank, binnen vijf minuten doorstootte naar 18-10. Toen Daan van Vliet en Marijn van de Ree hun team naar 20-10 schoten, was E&O in feite naar een kansloze achterstand gespeeld.

ENKELBLESSURE

Het uitvallen van Van Vliet met die enkelblessure zorgde voor wat onrust in de geschrokken Haagse ploeg. De Emmenaren profiteerden daar direct van door vijf keer op rij raak te schieten. Verder dan 20-15 liet het Combinatieteam het niet komen en door treffers van de prima spelende Stan Zwinkels en Ziggy Eijsenring was het al snel weer 23-15.

In die fase stopte Ole van Grieken nog een strafworp en verrichtte nog drie andere stops achter elkaar.

Met nog fraaie doelpunten van Jonah Baak (knap aangespeeld door Van de Ree), Stan Zwinkels en Damian van Leeuwen kwam de 28-22 overwinning niet meer in gevaar. E&O beschikt over een aantal sterke schutters en jonge talenten, maar Marek Skwarczynski, Anes Devedzic (beiden Jong Oranje) en routinier Daan Molenbroek kwamen dit keer nauwelijks langs de Haagse defensie. Alleen Martijn Bijl vond met zijn harde schoten regelmatig het net.


WEDSTRIJDRAPPORT

Amusementswaarde (****): Aanvankelijk ging de partij gelijk op en dat beloofde dus een spannend duel te worden. Totdat WHC/Hercules het beslissende gat sloeg. Maar ondanks dat verschil bleef het genieten van de inzet, de vlotte combinaties en de fraaie doelpunten. Vooral de thuisclub kregen de handen van de supporters herhaaldelijk op elkaar. E&O verdiende het compliment dat het met veel inzet bleef strijden.

Scheidsrechters (****) : Marije Duineveld en Marieke Smit verdienden bijna vijf sterren. Ze floten een vrijwel foutloze wedstrijd. Ze zagen alles, maar als het mogelijk was floten ze niet en lieten het spel goed doorgaan. Ze oogden ontspannen en waren daardoor overtuigend in hun beslissingen. Ze vormden een compleet geheel met de beide teams, waardoor het een echte wedstrijd werd.

Doelpunten WHC/Hercules: Daan van Vliet (7), Stan Zwinkels (5), Mitch Giezeman (4), Koen Houdijk (3), Jonah Baak (3), Ziggy Eijsenring (2), Marijn van de Ree (1), Jari van de Moosdijk (1), Andries Bakker (1) en Damian van Leeuwen (1).

Doelpunten E&O: Martijn Bijl (8), Daan Molenbroek (5), Marek Skwarczynski (5), Koen Schoemaker (2) en Robbin Kuhl (2).

AD SPORT/PETER LOTMAN


foto’s: © Patrick Dolkens