HAGENAARS MAKEN VERDIENSTELIJKE INDRUK ONDANKS VERLIES TEGEN LETLAND
Jong Oranje U18 is het Championship in Slowakije niet goed begonnen. Het team van de bondscoaches Rick Louw en Wesley Hage verloor het eerste duel van Letland met 29-27. Dat was een tegenvaller, want stilletjes was toch wel een beetje gerekend op een overwinning met verder nog Finland en het gastland in de poule.
Nederland oogde nerveus en dat resulteerde in veel afspeelfouten. Ook aan de scherpte in de afronding ontbrak het regelmatig. Verdedigend viel er vooral het nodige aan te merken op het spel van de jeugdige talenten.
Bij de rust (12-14) waren de blikken al zorgelijk, maar er was nog geen man overboord.
De schoten van vooral Yoran Kremers en Robbie van der Linden en Marek Skwarczynski waren gevaarlijk genoeg.
Pas na een kwartier in de tweede helft, bij 19-24, gingen de alarmbellen rinkelen. Oranje schakelde een tandje bij en kwam zowaar vijfminuten voor tijd nog op 24-26. Met de sterke schutters Marek en Daan van Vliet en de gevaarlijke cirkelloper Anes Devedzic leek er nog meer uit te halen.
Vooral toen keeper Robert Hilgers, die eerder in de partij Hendrik Pantel was komen vervangen, een strafworp stopte.
TEGENVALLER
Maar knullig balverlies leidde de 24-27 voor Letland in en vervolgens pakte zich donkere wolken boven Oranje samen. Mitchel Luijten benutte nog wel onberispelijk zijn zevenmeter, maar de 25-28 deed het ergste vrezen.
Coach Rick Louw nam een time-out maar ondanks de late treffer van Daan van Vliet kon de 27-29 niet meer worden afgewend.
Hagenaar Sil Klompé maakte na zijn lange revalidatie een sterke rentree in de eerste helft. Hij zorgde voor veel dreiging, ondernam veel gevaarlijke acties en scoorde eenmaal. De stevige Letse verdediging schroomde niet om hem hardhandig af te stoppen.
Linkshander Daan van Vliet, overgestapt van WHC/Hercules naar de jeugdopleiding van Gummersbach, was dreigend met zijn schoten en scoorde makkelijk vanuit de tweede lijn en met passeerbewegingen. Hij scoorde drie keer en gaf drie assists.
Vroegere clubgenoot Marijn van de Ree was verdedigend prima en kwam eveneens tot scoren. Mitchel Luijten was trefzeker met de twee strafworpen, maar kreeg in zijn favoriete hoek nauwelijks voldoende ballen aangespeeld.
Morgen wacht Finland, dat met 32-23 ten onder ging tegen Slowakije, en dan moet er gewonnen worden. Anders eindigt het avontuur sneller dan verwacht en gehoopt.
AD SPORT/PETER LOTMAN