In de Super Handball League leverde WHC/Hercules een prima prestatie door in Zwartemeer het altijd lastige Hurry Up een gelijkspel af te snoepen. De 33-33 eindstand werd in handbalkringen als heel knap betiteld voor de Haagse debutant.

Toch waren coach Wesley Hage en zijn mannen na afloop aanvankelijk meer teleurgesteld dan blij. Het niet kunnen vasthouden van de 30-33 voorsprong in de slotfase lag de Hagenaars zwaar op de maag.

Uiteindelijk zal WHC/Hercules beseffen, dat de puntendeling echt wel een waardevolle prestatie is. Hurry Up is in eigen huis moeilijk te kloppen, dus daar een punt wegslepen mag als een bonus worden beschouwd. Inmiddels hebben Hage en zijn adepten al twaalf punten verzameld als nieuwkomer in de SHL. En dat is razend knap!

Natuurlijk was de teleurstelling begrijpelijk als het wedstrijdverloop nader onder de loep wordt genomen. Een groot deel van de boeiende partij bleef WHC/Hercules in het spoor van de thuisclub en nam in het tweede half uur zelfs regelmatig een voorsprong. Na de 17-17 ruststand drukte HU via Bernie Vermeer en Emiel Hoogland door naar 21-19. Jonah Baak (ook sterk in de dekking) en Twan Bos zorgden voor de terugkeer van het evenwicht bij 21-21 en in die fase stopte ook de prima keepende Thijs van Zeijl een aantal lastige schoten.

MAKKELIJK SCORENDE ZWINKELS

Ook in het verdere verloop van de tweede helft kwam het Combinatieteam door de makkelijk scorende Stan Zwinkels steeds op voorsprong bij 25-28 en door Olav Scholtes zelfs op 25-29. Met nog minder dan tien minuten te gaan, leek er een verrassing aan te komen voor de Hagenaars. Maar zo makkelijk gaf HU zich niet gewonnen en door de trefzekere Emiel Hoogland en Anes Devedzic werd het toch weer spannend bij 30-31.

De uitblinkende Sten Maas tekende voor 30-32 en Koen Houdijk weer voor de ruime marge van 30-33. De stops van Thijs van Zeijl kwamen precies op het juiste moment. Toch was het weer Hoogland die met zijn geweldige schot de spanning opdreef bij 32-33. Ongelukkig balverlies en de angst om te schieten, waardoor tijdspel, boden HU de kans om nog voor de laatste keer in de aanval te gaan. De ervaren Bernie Vermeer bezorgde met zijn laatste schot de Haagse spelers en meegereisde supporters alsnog de domper bij 33-33.

ROTGEVOEL OVERHEERST

Coach Hage was na afloop duidelijk in zijn reactie: ,,Overheersend een rotgevoel over het eindresultaat. Wij waren de betere partij en worden niet beloond met de twee punten. Jammer! Maar ik heb een team gezien, dat weer goed in vorm komt zoals in het begin van de competitie. Mooie aanvalscombinaties opgezet vanuit de discipline. De grootste winst was dat we tactisch beter waren en de afspraken nakwamen.”


Doelpunten WHC/Hercules: Sten Maas (9), Stan Zwinkels (7), Koen Houdijk (5), Jonah Baak (5), Mauro van der Wiel (3 strafworpen), Sil Klompé (2), Olav Scholtes (1) en Twan Bos (1).

Doelpunten Hurry Up: Emiel Hoogland (9), Bernie Vermeer (7), Finn Lugering (4), Goncalo Moreira Gracio (3 strafworpen), Daniel Miranda (3), Max Voermans (2), Anes Devedzic (2), Youri Braker (1), Sander Bos (1) en Sjoerd Boonstra (1).

AD SPORT/PETER LOTMAN